![]() |
![]() |
![]() ![]() |
![]() ![]() |
![]() ![]() |
![]() |
Célkitűzései:
Egy regionális többnyelvű kulturális és képzési fórum kialakítása.
Együttműködés a határos országokkal, a régióban élő német, horvát nemzetiségi kisebbségekkel és a határon túli magyar kisebbséggel, a bővülő Európa Unióhoz való csatlakozás és felzárkózás folyamatában, a kultúra, a nyelv és a környezetvédelem területein.
Többnyelvű képzési rendszer kiépítése az óvodától a 4. osztályig az európai pedagógiai szellemközvetítésével, melyben kiemelt szerepet élvez a korai többnyelvűségen kívül a környezeti nevelés és a művészetek kapcsolata.
A környezeti nevelés, határon átnyúló projektek formájában kerül megvalósításra.
Fórumot létesít többnyelvű művészeknek, találkozókat, kiállításokat szervez, valamint projektek formájában lehetővé teszi a művészek és gyermekek közvetlen kapcsolatát a művészeti nevelés területén
Támogatja és megszervezi az alapszinten tanító nemzetiségi és többnyelvű pedagógusok továbbképzését.
Szakmai előadásokat és kulturális fórumokat szervez.
Részt vesz a határon túli magyar nyelvi képzésben.
Emőke v. Puttkamer –alapító- 1965-ben szerezett testnevelő tanári diplomámmal budapesti, majd 1969-től egy düsseldorfi gimnáziumban tanítottam. 1993-tól Észak-Rajna-Westfália művelődési minisztériumában a magyar-német kapcsolatok egyik szervezője voltam. 1996-2001 a német külügyminisztérium közép/kelet-európai (MOE) nyelvi programjának egyik kivitelezőjeként a soproni és szombathelyi pedagógiai főiskolákon anyanyelvi lektorként tanítottam.
A korai kétnyelvűség terén folytatott munkám, valamint 1999-ben a budapesti Oktatási Minisztérium által akkreditált továbbképzőm intézményesítését szolgálja az ELBE alapítvány .
2003 ELBE Deutsch-Ungarische Stiftung regisztrálása Düsseldorfban Előkészítő szervezési munkák Sopronban a magyar ELBE Puttkamer –Szathmáry Többnyelvű Képzési és Kultúrális Közhasznú Alapítvány létesítésére. Cégbírósági bejegyzés 2004.01.12 Pk.A.KH:51.413/2003/
2004A képzés helyének kialakítása, engedélyek beszerzése. 2004 októbertől 42 gyermek részvételével megkezdődnek a „Nyelvfürdő”( az öt érzékszerven keresztül, a nyelvi kultúrába beágyazott nyelvelsajátítási módszer,) foglalkozások.
Kapcsolatfelvétel többnyelvű művészekkel, melynek célja egy állandó Művészeti-Fórum létrehozása.
2005 Többnyelvű Játszóház kialakítása, amely 2006 szeptemberétől, az engedélyek megszerzése után, Szivárvány Óvodaként fog működni. Nyári német nyelvi táborok szervezése különböző témakörökben.
2006 A többnyelvű(magyar, német horvát) Szivárvány Óvoda - Regenbogen Kindergarten megnyitja kapuit Sopronban a Panoráma út 9-ben.