![]() |
![]() |
![]() ![]() |
![]() ![]() |
![]() ![]() |
![]() |
235 diák vett részt abban a nagyszabású produkcióban, amelynek során a soproni Petőfi Színház kezdeményezésére Madách Imre: Az ember tragédiája halhatatlan művét vitték színre Sopron középiskolásai, felosztva egymás között a színeket.
Két segítő színművész – Nyírő Bea és Boros Zoltán – mellett a kis társulatokat felkészítő tanárok és iskoláik is oroszlánrészt vállaltak a munkából, hiszen a nem csak a próbákat kellett lefolytatni, de a diákcsoportok maguk tervezték, készítették a jelmezeket, a ruhákat, mindent a saját ötletük alapján.
A vasárnap esti bemutatóra, az előadásra a színház egész stábja a rendelkezésre állt: öltöztetők, díszletmunkások, ügyelők, kellékesek.
A szervezők nevében Darvasi Ilona színházigazgató hangsúlyozta: ugyan egy zsűri értékeli és rangsorolja a produkciókat, de az előadás nem verseny, csak megmérettetés.
Az Ádámok és Évák ünnepe a résztvevő középiskolásokkal megismertette belülről a színházat, egy érdekes és emlékezetes előadással gazdagította a színházi programot, kreativitásra, csapatmunkára, együttműködésre tanította a darab színrevitelében közreműködőket.
Az előadás előtt dr. Fodor Tamás köszöntötte a teltházas közönséget. A város polgármestere szerint minden résztvevő, közreműködő többé vált a próbák folyamata során mindazzal az értékkel, amit a mű közvetít és mindazzal, amit a közös munka, a közösséget összetartó erő eredményez.
A szakmai zsűrinek – amelynek elnöke dr. Fodor Tamásné, Zsuzsa asszony volt – a Fáy Szakképző Iskola, a Handler Nándor Szakképző Iskola, a Lippai-iskola, a Soproni Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Iskola, a Széchenyi István Gimnázium, a Vas- és Villamosipari Szakképző Iskola diákjai által színre vitt produkciókat kellett értékelnie.
Az egyéni díjazottak között a legjobb női karakter szerepért Kiss Boglárka ( a londoni színben), a férfi karakter szerepért Horváth Dániel (az athéni színben), a legjobb férfi mellékszerep megformálásáért Zöld Máté (a konstantinnápolyi szín), míg a női mellékszerepért Dominek Gabriella (az athéni szín) és Teleki Blanka (a párizsi szín) vehetett át oklevelet.
Lucifer szerepét nem csak fiúk, de lányok is játszották, így két kategóriában díjazták a legjobb Lucifer alakítóit: lányként Bödecs Kincső, fiúként Brenner Dániel mellett döntött a zsüri.
A legjobb Éva Szabó Fanni lett az egyiptomi színből, a legjobb Ádám szerepért is ketten kaptak azonos pontszámot a zsűritől, így Varga Martin (Konstantinápolyi szín) és Nagy Levente együtt lett a díjazott. A legeredetibb ötlettel megvalósított legjobb színnek a paradicsombeli II. színt tartotta a zsűri, a legjobb jelmeznek járó elismerés a párizsi szín jelmezeit illette, a legjobb díszletként pedig az űrt megjelenítő díszletet értékelte a zsűri. A legösszefogottabb csapat a prágai színt bemutató társulat volt, a Petőfi Színház különdíját az athéni színt bemutató csapat kapta. Különdíjas lett az egyiptomi szín. A legjobb szín a konstantinápolyi szín, és a római szín, szintén együtt lettek, azonos pontszámmal.
Az előadásnak külön üde és vidám színfoltja volt a Taps Városi Diákszínpad produkciója, amely az egymást követő színek közötti időt töltötte ki Karithy Fricike:Az emberke tragédiája című mű előadásával.
BTÉ