datum+nevnap
| | |


Belvárosi képek
 
 
Turisztikai Portál Önkormányzati Portál E-Ügyintézési Portál Társulás

továbbküldés e-mailben | nyomtatás

Nemdohányzók Világnapja

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is a Fő téren tartott figyelemfelkeltő programot a Soproni Járási Hivatal Népegészségügyi Osztálya azzal a céllal, hogy a dohányzás egészségkárosító hatásaira hívja fel a figyelmet.A program fő támogatója Sopron önkormányzata.



Május 31. a Nemdohányzók Világnapja.

 

IMG_1877.JPG

Dr. Simon István alpolgármester az eseményen ismertette a dohányzás egészségkárosító hatását és azt is elmondta, hogy a dohányzásról való leszokás nagyon fontos, de ennél sokkal fontosabb annak tudatosítása, hogy a dohányzást el sem kellene kezdeni.

 

IMG_1883.JPG

A megelőzés leghatékonyabb módja annak, hogy az egészséget károsító dohányzást ki se próbálják a fiatalok, hogy ne váljanak függővé. Természetesen a leszokás is lehetséges, ezért a mai napon minden dohányosnak azt ajánlották, hogy a mai nap legyen az, amelyiken elhatározza, hogy abbahagyja a dohányzást és azt meg is teszi.

 

IMG_1893.JPG

 „A virág sem bírja!”  - ezt a szlogent választották az idei rendezvény jelszavának – mondta el dr. Ács Gabriella járási tiszti főorvos, aki elmondta, hogy a dohányfüst még a növényeknek is árt, annál inkább az embernek..

A rendezvény helyszíne Sopron Fő tere volt, ahol a dohányzás és annak káros hatásaira való figyelemfelkeltés mellett a megelőzés volt a fő cél, és ahol, a programban együttműködőket virágpalántákkal jutalmazták.

 

IMG_1898.JPG

Sopron városa évről-évre támogatja a rendezvényt, teszi ezt azért, mert a legfontosabb kincsünk, az egészségünk érdekében minden eszközzel mindent meg kell tennünk. A dohányzás az egyik legkárosabbaz egészségkárosítás egyik legveszélyesebb eszköze, aminek a tudatosítása mindenkinek felelőssége.

2015. május 29. / Kultúra