datum+nevnap
| | |


Belvárosi képek
 
 
Turisztikai Portál Önkormányzati Portál E-Ügyintézési Portál Társulás

  	képek
| továbbküldés e-mailben | nyomtatás

Élménybánya – gyermekeknek szóló állandó kiállítás nyílt a Központi Bányászati Múzeumban

A bányászat gyermekszemmel nem éppen szórakoztató, hanem inkább sötét, piszkos és zajos földalatti tevékenység. A Központi Bányászati Múzeum nemrég nyílt állandó kiállítása azonban rácáfol erre az általánosításra, és egy teljesen új aspektusba állítja a bányák világát.
Képgalériával


Az Alkalmazott Művészeti Intézet hallgatóinak kreatív közreműködésével létrejött tárlat ugyanis játékos módon a lurkók nyelvén mutatja be a nyersanyagok kitermelésének lépéseit.

Az élménybányában, ahová csúszdán is le lehet jutni, térkép segíti az eligazodást.

 

20090114banyaszaticikk01.jpg

Csúszda

 

 

20090114banyaszaticikk02.jpg
A térkép

A látogatók a vetítőhelyiségben, egy bányában forgatott rövidfilm segítségével hangolódhatnak rá a kiállításra. Először jöhet egy kis vidám fényképezkedés, és persze kihagyhatatlan a megfelelő védőfelszerelés, a kobak és fejlámpa. Az út egy hanghatásokkal színesített labirintuson át vezet az első állomásig, az animációs hengerekhez.

 

20090114banyaszaticikk03.jpg

Fotófal

 

A tapasztalatszerzés következő pontja a játékszoba, ahol különböző ügyességi feladatok (kifestő, kirakó, memória) várnak megoldásra. Aztán következik a csillepálya, ami a tágas, megannyi érdekességet rejtő gépterembe gördül be. Itt az örökmozgó szállítógéppel ismerkedhetnek meg közelebbről a csemeték, valamint készíthetnek mintákat a dörzsifalon. Kipróbálhatják az információs kérdezz-felelek telefont, a fújtató-tesztet, és végül a lármafával búcsúzhatnak az ifjú bányászok.

 

 

20090114banyaszaticikk04.jpg
Örökmozgó

Óvodák, iskolák és szülők, tehát irány a Központi Bányászati Múzeum élménybányája, ahol játszva lehet egyben felfedezni és tanulni! Részletes tájékoztatás a www.kbm.hu honlapon található.

20090114banyaszaticikk06.jpg

 

 

 

 

 

Falikép
R.H.
2009. január 14. / Kultúra