2010. június 28-án, hétfőn 21.00 órakor a megsebzett szarvas szobrának tisztásán a Szent Iván-éjszakához kapcsolódó első koncerten a Sopron Trió muzsikájában gyönyörködhetünk.
Az együttes 2010-ben alakult, célkitűzései közé tartozik Sopron és környéke kulturális életének színesítése, hangversenyeiken a vonós hangszereken és zongorán a kamarazene többféle lehetőségét mutatják be.

A Sopron Trió tagjai: Pálfi Krisztina, Révész József, Dárdai Árpád.
A koncert programja: Bach: D-moll Kettősverseny BWV 1043 II.tétel Largo ma non troppo
Massenet: Meditáció
Mendelssohn: Szentivánéji álom (op.21) Nocturne
Fauré: Álom után
Clara Schumann: g-moll trió (op 17)
A koncertek látogatása ingyenes, a tájékozódást a készülő új székely kapun át az ösvényen fáklyasor segíti.
Rossz idő esetén a nyáresti hangverseny a főépület aulájában csendül fel. Az öltözet megfelelő megválasztására, a szúnyogok elleni védekezésre fokozottan felhívják a közönség figyelmét!

TA