
Zenei programkínálat az 5. Soproni Könyvünnepen
Nemcsak könyves, hanem zenei programok is várják az érdeklődőket az 5. Soproni Könyvünnepen! Ezzel kellemes, kora esti belvárosi sétákra, böngészésre és jó zenék hallgatására buzdít mindenkit a szervező, a Cédrus Art Klub.
Két soproni formáció teremt egyedülálló hangulatot a Bünker közben szombaton és vasárnap.
Június 9-én szombaton 19.30-kor fellép a Craizy Daisy Jug Band
A soproni Crazy Daisy Jug Band zenekar 2007 augusztusában alakult Pénzel Péter és a Frank Hauser jr. kísérőzenekara tagjainak (Cryns János “Cini” - banjo, dobro, gitár és Tujmer Zoltán - jug, lábcín) egyesülése révén. Később csatlakozott hozzájuk Peter Leitner basszusgitáros Ausztriából és Nagy Tibor “Holló” ritmus gitáron. A jug band fogalma a 20-ik század Amerikájának 20-30-as éveiben vált közismerté kezdetleges, házilag gyártott hangszerekkel és háztartásban használatos tárgyakon (demizson - jug, lavór-bőgő - washtub, mosódeszka - washboard, stb) zenélő zenekaroknál. Mára a jug band-ek elterjedtek az egész világon és a stílusok is gyakran keveredtek, de egyvalami közös bennük - a zene szeretete és a jókedv megteremtése.
A CDJB zenekar különleges jelenség a magyar könnyűzenei palettán - többnyire country-blues-t, a 60-70-es évek zenéit és saját számokat add elő sajátos, jug band-es hangzásban hol akusztikus, hol elektromos hangszereken. A helyszín se számít - lehet az utcasarok vagy nagy színpad - mindenhol igyekszik megállni a helyét.
Június 10-én vasárnap 17 órakor játszik a Two Duó
A " Two Duó" néven ismert formáció tagjai, Arustei Andrea (ének) és Biczó Lilla (gitár) 4 évvel ezelőtt kezdték el közös munkájukat a színpadon, s ez idő alatt számos kulturális rendezvényen, könnyűzenei találkozón valamint tehetségkutató műsorban hallhattuk őket. A két soproni középiskolás lány a Megasztár 5.szériájában tűnt fel először a nagyközönség előtt, s azóta sem lankadt a zenei iránti szenvedélyük.
sopron.hu