datum+nevnap
| | |


Belvárosi képek
 
 
Turisztikai Portál Önkormányzati Portál E-Ügyintézési Portál Társulás

továbbküldés e-mailben | nyomtatás

Koncert a ,,lélegző múzeumban"

A Nyugat-magyarországi Egyetem Botanikus Kert, valamint a Rektori Hivatal közös szervezésében nyáresti koncertsorozat veszi kezdetét az egyetem "lélegző múzeumában", élő növénygyűjteményében.



A szervezők nem titkolt szándéka, hogy a botanikus kert kevésbé ismert helyszíneit színvonalas zenei programok segítségével tárja a zeneszerető közönség elé, így hívja fel az egyetem és város polgárainak figyelmét az egyre szépülő botanikus kert rejtett kincseire.

2010. június 28-án, hétfőn 21.00 órakor a megsebzett szarvas szobrának tisztásán a Szent Iván-éjszakához kapcsolódó első koncerten a Sopron Trió muzsikájában gyönyörködhetünk.

Az együttes 2010-ben alakult, célkitűzései közé tartozik Sopron és környéke kulturális életének színesítése, hangversenyeiken a vonós hangszereken és zongorán a kamarazene többféle lehetőségét mutatják be.

botanikuskert01m.jpg

A Sopron Trió tagjai: Pálfi Krisztina, Révész József, Dárdai Árpád.

A koncert programja: Bach: D-moll Kettősverseny BWV 1043 II.tétel Largo ma non troppo
Massenet: Meditáció
Mendelssohn: Szentivánéji álom (op.21) Nocturne
Fauré: Álom után
Clara Schumann: g-moll trió (op 17)

A koncertek látogatása ingyenes, a tájékozódást a készülő új székely kapun át az ösvényen fáklyasor segíti.

Rossz idő esetén a nyáresti hangverseny a főépület aulájában csendül fel. Az öltözet megfelelő megválasztására, a szúnyogok elleni védekezésre fokozottan felhívják a közönség figyelmét!

 

botanikuskert02m.jpg

TA

2010. június 21. / Kultúra